Britanska ambasada u Srbiji izmestila se na dva dana u Novi Sad, predstavivši svoj rad. Ambasadorka Šan Meklaud za 021.rs govori o saradnji dve zemlje, diplomatiji, te položaju Velike Britanije.
Nakon što je polutajno izrađen Nacrt Zakona o parničnom postupku, digla se bura u stručnoj javnosti (posebno u advokatskoj struci), te se od njegovog hitnog usvajanja (za sada) odustalo.
Kada gledam seriju vidim zanatske i tehničke stvari, ali ako nema dobre priče i glumaca - džaba sve, kaže čovek koji tvrdi da je snimanje serija rudarski posao, ali i opijajuće fantastičan na kraju.
Nedavno je objavljen treći izveštaj DRI i MDRI-S organizacija o položaju dece i odraslih sa invaliditetom koji borave u ustanovama socijalne zaštite u Srbiji.
Retko kad se ujedinjujemo oko vrednosti. Ne umemo ni da prepišemo od boljih, Srbiji to ego ne dozvoljava, jer niko nije bolji od nje, kaže tviteraš čiji tvitovi često ispovedaju našu dušu.
O tradiciji, hirovima Andraša Urbana, kad je glumac srećan, te kakav je osećaja igrati u predstavi obučen, što je retkost u predstavama u kojima igra, govori izvrsni Boris Kučov.
To je pakao od pitanja. Rumeni obrazi ne događaju se među ljudima jer bi sve video, stalno misliš da nešto propuštaš, imaš konstantan osećaj da nisi "dovoljno adekvatan" za ovo vreme, kaže Grujić.
Društvo je razoreno da bi se ljudima lakše manipulisalo, a sve bi bilo drugačije kada bismo neistini rekli - ne, a istini - da, kaže filozof Paković i dodaje da, uprkos strahu, moramo da činimo dobro.
O tome zašto ova regija ima dugu istoriju bolesti u čijoj je srži pravdanje nasilnika, govore književnice: Luiza Buharova iz Splita, Milka Kolundžić iz Kotora i Sanja Savić Milosavljević iz Beograda.
Iako se urbane inicijative i pokreti međusobno razlikuju, obično im je zajedničko nepoverenje u institucije predstavničke demokratije kao što su klasične političke partije.
Priči je potrebna strategija, a plesu težak fizički rad, kaže žena koja svojim znanjem i umećem u svakom glumcu ume da nađe njegov autentični plesni kod, za koji ovaj nije ni znao da ga poseduje.
Kinezi ne ogovaraju, jer to čoveka automatski diskvalifikuje u društvu. Niko nikoga ne sme da vređa, međusobno uvažavanje ceni se u Kini, kaže čovek koji je dve godine živeo u dalekom Džuhaiju.
Čovek koji je raskošne boje banatskih polja pretočio u najfinije teksture i materijale, a oni ga kroz rad Diora, Lorena i Koko Šanel, uveli u istoriju svetske mode, zove se Bernat Klajn.
Bizarni stoicizam crtanog junaka, koji nas je naučio prvu reč na mađarskom, neupamćen još od Kalimera i čuvenog "Pa to je nepravda", u ovom vremenu postaće precizna anamneza onoga što upravo živimo.